مقالات

برای مطالعه مقالات آموزشی با ما همراه باشید...

مقالات

برای مطالعه مقالات آموزشی با ما همراه باشید...
اینجا کلیک کنید

دوره های آموزشی

در مسیر حرفه‌ای شدن شما در بازار مورد علاقه‌تان، همراه شما هستیم.‌

دوره های آموزشی

در مسیر حرفه‌ای شدن شما در بازار مورد علاقه‌تان، همراه شما هستیم.‌
اینجا کلیک کنید

نگرش دپارتمان کاوش در بازار بورس ایران

هرم معامله گری دپارتمان کاوش

برای موفق شدن در هر بازی باید بر قوانین آن کاملاً مسلط باشیم.

هرم معامله گری آموزش بورس دپارتمان کاوش از چهار بخش مهم تحلیل گری، مدیریت سرمایه، روانشناسی معامله گری و معامله گری در بازار بورس تشکیل شده است.

سرفصل های آموزشی در بورس ایران

تحلیل بنیادی

تحلیل فاندامنتال یکی از قدیمی ترین تحلیل هایی است که در تمام بازار های مالی دنیا مورد استفاده قرار میگیرد. البته نوع  استفاده از تحلیل بنیادی در بازار بورس اوراق بهادار بسیار متفاوت تر نسبا به سایر بازار هاست.

ما با استفاده از صورت های مالی مهم اعم از صورت سود و زیان و ترازنامه و همچنین گزاراشات ماهانه شرکت ها ، وضعیت  و عملکرد شرکت ها رو از نظر مالی بررسی  و بهترین آن ها رو دستچین خواهیم کرد و واچ لیست بنیادی خودمون رو انتخاب میکنیم یعتی بهترین شرکت های حال حضر بازار از نظر مالی و سودآوری

ما به دو دلیل از تحلیل بنیادی استفاده میکنیم

ابتدا اطمینان به شرکت هاست.  هر شرکتی در بازار ممکن استبه دلیل انتشار گزارشات دورغین ، نقض قوانین، دستکاری بزار و …..  تعلیق و مدت زمان زیادی را بسته بماند که این امر برای سهام بنیادی بازار بسیار نادر است واتفاق نمی‌افتد

دلیل دوم عرضه و تقاست .  بین شرکتی که در حال ورشکستگی است و  شرکتی  که روند سودآوری بسیار عالی دارد ، تمام توجه و تقاضا به سمت شرکت دوم می‌باشد. با استفاده  از تحلیل بنیادی احتمال و توان رشد شرکتی  که انتخاب میکنیم تا حد بسیار زیادی افزایش خواهد یافت.

تحلیل تکنیکال

محبوب ترین و کاربردی ترین تحلیل در تمام بازار های مالی دنیا، تحلیل تکنیکال  می‌باشد.

در این تحلیل با استفاده از نمودار قیمت  شرکت ها و یک سری ابزار ها،  بهترین قیمت برای ورود و خروج از سهام  برداشت میشود و معامله گران با توجه به این نقاط اقدام به خرید و فروش خواهند کرد.

شاید مفاهیم اولیه و قواعد و تکنیک های این تحلیل در تمام بازار ها یکسان باشد اما استراتژی های تحلیل تکنیکال در هر بازاری متفاوت است.

استراتژی که ما در بازار ایران از آن استفاده می‌کنیم  تماما از قواعد و قوانین تحلیل تکنیکال جهانی پیروی می‌کند همچنین این استراتژی با توجه به شرایط و قوانین خاص بازار ایران چیده است و از همه مهم تر اینکه این استراتژی  چند سال در بازار ایران  استفاده و مورد تست قرار  گرفته است و با توجه به بازدهی نسبت به سایر استراتژِی ها انتخاب شده است.

تابلو خوانی و رفتار شناسی

این تحلیل را می‌توان مختص بازار ایران دانست و همچنین اهمیت آن روز به روز در حال افزایش است.

سازمان همه روزه اطلاعات دقیقی را در مورد معاملات هر شرکت منتشر می‌کند. با بررسی این اطلاعات و تحلیل رفتار خریداران و فروشندگان هر نماد  می‌توان قدرت روند حال حاضر را تشخیص داد و روند چند روزه آینده آن را پیش بینی کرد.

تحلیل های بسیار زیادی در زمینه تابلو خوانی و رفتار شناسی وجود دارد. اما دانستن تمامی آنها نه تنها کمکی به شما نمی‌کند بلکه باعث گهمراهی و سردر گمی شما خواهد شد.

تحلیل هایی که ما در این زمینه استفاده می‌کنیم از کاربردی ترین تحلیل هاست که هم اصل موضوع را برای شما بازگو خواهد کرد و هم باعث  گمراهی و سردرگمی شما نخواهد شد

مدیریت ریسک  و سرمایه

بهترین تحلیل گران دنیا اگه مدیریت سرمایه ی مناسبی نداشته باشند قطعا موفق نخواهند شد

تمامی معامله گران برتر تاریخ هر کس به زبان خودش به جمله بالا تاکید دارد.

عوامل بسیار زیادی میزان ریسک پذیری  هر فرد را مشخص می‌کند و معامله گران  با میزان ریسک پذیری مختلف در بازار وجود دارد

ما در این بخش برای هر معامله گر برنامه ای مختص خودش داریم. این برنامه بر اساس میزان ریسک پذیری فرد چیده شده است و به معامله گر در پیدا کردن بهترین نقطه خروج، مدیریت سبد شخصی و…. کمک خواهد کرد.

رواشناسی بازار

اکثر معامله گران در بازار اشتباهات مشخص و یکسانی  را انجام میدهد و گاها این اشتباهات را بارها تکرار میکنند.

اکثر این اشتباهات  به خاطر عدم کنترل هیجان است که از بزرگترین مانع ها در رسیدن به موفقبت در بازار های مالی است. احساساتی از  قبیل ترس، امید، طمع  … باعث می‌شود که در بازار های مالی دچار اشتباه شویم که بعضی از این اشتباهات جران ناپذیر خواهد بود.

ما در این بخش به معامله گر  کمک خواهیم کرد که با برنامه و تمرین بتواند هیجان خود را کنترل و اشتباهات خود را به پایین ترین حد ممکن برساند.

خدمات دپارتمان کاوش در بازار بورس ایران

 

اشتراک 45 روزه کانال انجمن تحلیلی کاوش

پس از اتمام دوره دانش پذیران به کانال انجمن تحلیلی و سرمایه گذاری کاوش دعوت می شوند و با توجه به شرایط بازار ، تحلیل و موقعیت های مناسب سرمایه گذاری معرفی خواهد شد.

پشتیبانی رایگان 

دانش پذیران دوره همگام با شرکت در دوره می توانند با پشتیبان دوره، به بررسی رفع اشکال و مباحث دوره به صورت آنلاین و حضوری بپردازند همچنین قبل از شروع کلاس مرور و رفع اشکال جلسات قبلی توسط پشتیبان دوره صورت می گیرد. 

خدمات مشاوره فردی، سرمایه گذاری 

مشاوره فردی سرمایه گذاری متناسب با آزمون ریسک سنجی که به صورت تخصصی برای هر یک از دانش پذیران صورت می گیرد. انجام خواهد شد و در این جلسه مشاوره فردی با روحیات ریسک پذیری و نحوه مدیریت سرمایه و سرمایه گذاری متناسب با ریسک پذیری ، آشنا خواهید شد.